Matura Focus 2

Dlaczego uczniowie powinni korzystać z programu “Matura Focus 2”?

Posted On
Posted By Bogdan

Warto wiedzieć, że “Matura Focus 2” jest to nie tylko niezwykle poukładany, ale również systematyczny program, który skupia się praktycznie na każdej umiejętności, jaką powinien posiadać maturzysta. Należy podkreślić, że zawiera aż 8 ważnych rozdziałów tematycznych, każdy z nich posiada z kolei 8 lekcji. Jest to odpowiednia ilość materiału, którą praktycznie każdy uczeń będzie w stanie zrealizować w ciągu jednego roku szkolnego. 

Dlaczego uczniowie powinni korzystać z omawianego programu?

Program gwarantuje uczniom stały rozwój słownictwa. Ogromnym atutem jest również fakt, że praktycznie każdemu z rozdziałów będzie towarzyszyła lista słów czy materiały referencyjne Word Store umieszczone na samym końcu książki. Warto podkreślić, że wspomniane odnośniki będą również  znajdowały się w lekcjach skillowych. Uczniowie są coraz bardziej świadomi, że zdecydowanie najlepszym sposobem na poznawanie nowych słówek jest nauka słuchania oraz czytania.

Program pomaga także słabszym uczniom

Warto wiedzieć, że ramki Show what znajdujące się na początku rozdziałów pomagają uczniom przywołać takie słowa, które mogli już znać. Jak wiadomo praktycznie w każdej klasie znajdują się uczniowie, którzy będą potrzebowali także dodatkowych wyjaśnień związanych z gramatyką. Matura Focus 2 daje im taką możliwość. Wystarczy, że zainteresowani uczniowie znajdą strony “Grammar reference and practice” na samym końcu podręcznika. Trzeba także zaznaczyć, że obok nich twórcy programy umieścili liczne ćwiczenia pozwalające na sprawdzenie znajomości poszczególnych zagadnień.

Zeszyt ćwiczeń

Zeszyt ćwiczeń jest integralną częścią kursu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że praktycznie każdej stronie z podręcznika będzie odpowiadała jedna strona zadań znajdująca się w zeszycie ćwiczeń. Uczniowie będą mogli korzystać nie tylko i wyłącznie z materiału utrwalającego, a także licznych zadań gramatycznych charakteryzujących się stopniową trudnością. W wyjątkowym zeszycie można będzie znaleźć strategie maturalne, tematyczne listy słów, istotne zwroty przydatne do egzaminu czy specjalnie przygotowane ćwiczenia do pracy w parach.

Książka nauczyciela

Jest to bardzo istotne narzędzie, które zdecydowanie będzie ułatwiało pracę nauczycielowi. W ten ten sposób osoba przygotowująca maturzystów do jednego z ich najważniejszych egzaminów w życiu będzie miała pod ręką praktycznie wszystko czego dokładnie potrzebuje. Poszczególnym stronom towarzyszą bowiem tylko i wyłącznie najbardziej potrzebne wskazówki czy wykazy materiałów.

Szkoła zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Related Post