Matura Focus 2

Dlaczego warto uczyć się do matury z języka angielskiego z “Matura Focus 2”?

Posted On
Posted By Bogdan

Osoby planujące przygotować się perfekcyjnie na maturę z języka angielskiego muszą zdawać sobie sprawę, że “Matura Focus 2” jest to specjalna seria przygotowana dla szkół ponadgimnazjalnych, która to jest odpowiednio zintegrowana z najbardziej bestsellerowymi repetytoriami Longmana. W ten prosty sposób uczeń będzie mógł jeszcze lepiej przygotować się do egzaminu. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że wspomniana “Matura Focus 2” pomaga słabszym uczniom zbudować odpowiednią poprawność językową, która będzie niezbędna nie tylko i wyłącznie na egzaminie maturalnym, ale również w codziennej komunikacji.

Jakie możliwości daje uczniom “Matura Focus 2”?

Uczniowie dzięki omawianemu produktowi mogą bez żadnego problemu przejść do konsekwentnej pracy z repetytorium. Nie wszyscy maturzyści oczywiście wiedzą, że repetytoria maturalne są częścią serii “Matura Focus 2“. Ponadto łączą je bardzo podobne cechy umożliwiające na niezwykle efektywne pracowanie nad przygotowaniem się do matury praktycznie przez cały rok. Koniecznie trzeba podkreślić, że tylko od nauczyciela będzie zależało czy w danej klasie maturalnej nauka będzie odbywała się z omawianym podręcznikiem.

Jakie są jeszcze atuty “Matura Focus 2”?

Uczeń będzie mógł bez żadnego problemu systematycznie powtarzać swoją wiedzę. Warto wspomnieć, że “Show what you know” są to bardzo istotne ramki, które rozpoczynają każdy rozdział  dając uczniom niesamowitą okazję przypomnieć sobie język z określonej grupy tematycznej. Z kolei “Show what you’ve learnt” jest podsumowaniem wiedzy zdobytej przez uczniów w poszczególnych rozdziałach.

Rozwiązanie wykorzystuje praktycznie każdą okazję do poszerzenia słownictwa

Matura Focus 2” zawiera Word Store, czyli stały punkt odniesienia w momencie, gdy zostało wprowadzone zupełnie nowe słownictwo. Nie wszyscy uczniowie mają jeszcze świadomość, że jest to nieoceniona pomoc w trakcie powtórek przed maturą. Z kolei Words for free są przydatnymi ramkami, które odwołują się do bardzo znanych słów, które uczniowie mogą znać z ich własnego języka. Doskonałymi przykładami mogą być następujące wyrazy: actor, ambitious,  university. Bardzo łatwo jest je zapamiętać, gdyż polskie odpowiedniki brzmią bardzo podobnie.

Jest to wymarzony kurs do przeprowadzenia lekcji

Uczniowie powinni wiedzieć, że bardzo wygodna książka nauczyciela zawiera praktycznie wszystkie najpotrzebniejsze informacje. Ponadto forma została opracowana przy współpracy z nauczycielami. Ponadto wspomniany nauczyciel będzie miał możliwość korzystania z gotowych ćwiczeń wraz z istotnym kluczem odpowiedzi.

Szkoła zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Related Post